Kalendář akcí

Velikonoční Mikulov

Termín: 13.4.2017 14:00:00 - 17.4.2017 14:00:00

Obec: Mikulov

Popis místa nebo adresa: Mikulov - Náměstí, vybrané restaurace, vinné sklepy a vinotéky   

Oslava Velikonoc, vítání jara, velikonoční jarmark, ukázky tradičních řemesel, dílničky, zpřístupnění památek s doprovodným programem, ochutnávky vín, gastrospeciality, program pro děti.
Velikonoční Mikulov od 13. do 17. dubna přichystal bohatý program, v němž nechybí každoroční Hledání velikonočních vajíček ani výroba velikonočních dobrot a dekorací. Město přivítá další řemeslný jarmark a vystoupí řada kapel a folklorních souborů.
Na nadcházející svátky se můžete naladit už na Zelený čtvrtek při odpoledním workshopu v Eat Art Gallery, kde se budou péct velikonoční beránky a perníčky. Děti si určitě nenechají ujít oblíbené Hledání velikonočních vajíček na Kozím hrádku.

Během soboty a neděle se na Náměstí otevře velikonoční jarmark, kde se návštěvníci setkají s ukázkami tradičních řemesel i velikonočních rukodělných technik, jako je pletení pomlázek a zdobení kraslic. Program na pódiu nabídne hudební a taneční vystoupení různých žánrů, pro ty nejmenší budou připraveny výtvarné dílničky či dětská divadelní představení.

Speciální akce organizují rovněž některá restaurační a ubytovací zařízení, která kromě velikonočních menu lákají na ochutnávky vín a večery s cimbálkou. Zájemci můžou zamířit taky na zámek, Kozí hrádek, do Dietrichsteinské hrobky či židovský hřbitov.

Organizátor: Mikulovská rozvojová

E-mail: krivankova@mikulov.cz

Telefon: +420 519 324 922

Web: www.mikulov.cz