DOLNÍ NĚMČÍ

 

Turistické zajímavosti

Kostel sv. Filipa a Jakuba
Dominantou obce je novogotický farní kostel sv. apoštolů Filipa a Jakuba, který byl zbudován v letech 1870 – 1873. Ve věži jsou zavěšeny tři zvony, Svatý Prokop z roku 1733, Svatý Josef z roku 1949 a Panna Maria z roku 1954. Na památku slavnostního vysvěcení v roce 1873 vztyčili místní obyvatelé před kostelem kříž s vyrytým letopočtem
 
Kostel byl pro svou architektonickou a uměleckou hodnotu zapsán do Ústředního seznamu kulturních památek České republiky.

Socha sv. Floriána
Další významnou památkou zapsanou v ÚSKP ČR je socha sv. Floriána z roku 1777, která stála v minulosti na rynku a měla obec chránit před ohněm. V roce 1970 byla přenesena do parku u kostela, zvonice, která byla vedle sochy, stojí od té doby u hřbitova.
 
Kaplička u sv. Anny
Za obcí směrem na Babí horu se nachází kaple sv. Anny z roku 1830, kde se každým rokem na svátek sv. Anny koná mše svatá za účasti mnoha obyvatel vesnice.
 
Muzeum Na Mlýně
V roce 1998 byla dokončena rekonstrukce budovy č.p.105 - starého mlýna z 18. století. Přední část je upravena jako pivnice, zadní část areálu je zařízena jako muzeum lidové architektury, kde v původních obytných prostorách jsou umístěny historické exponáty dokumentující život na vesnici. Hlavní obytná místnost s kachlovou pecí, stejně jako kuchyně, je zachována v původním rázu. V roce 2020 zde byla instalována archeologická expozice ze sbírek místního rodáka Milana Daňka. Objekt je zapsán v ÚSKP ČR.
 

Vinařské stezky

Dolní Němčí leží na trase Uherskohradišťské vinařské stezky.
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.