HLUK                                

 
Adresa:       Hřbitovní 140, 687 25 Hluk
Telefon:      572 111 312
E-mail:       icmhluk@seznam.cz
Web:           www.mestohluk.cz 


Město Hluk leží 12 km jihovýchodně od města Uherského Hradiště v údolí říčky Okluky. Ze všech stran je chráněno návršími pahorkatin a posledními výběžky Bílých Karpat.

Hluk byl prý pojmenován podle toho, že jeho obyvatelé při blížícím se nebezpečí zapalovali na návrší ohně a dělali velký hluk, aby varovali lid. Někteří tvrdí, že Hluk dostal své jméno od luk, kterých bylo v okolí mnoho, jiná verze říká, že podle potoka Okluky. Jméno bývá spojováno také s Luckým polem a s hlučně a stále vřící vodou pod Babíma horama.

Hluk je typickou ulicovou obcí. Nejvýznamnější je ulice Hlavní, která tvoří páteř celého města. Ve středu této ulice se nachází centrum - náměstí J. A. Komenského. Zde najdete jak obchody (zejména rodinného typu), tak i centrum vzdělání, kultury a samosprávy: městské kino, knihovnu, dům dětí a mládeže. V blízkosti náměstí, za říčkou Okluky, je možnost sportovní vyžití na sportovní hale, na tenisových kurtech či koupališti. V městě je široká nabídka pohostinství (restaurace, kavárny, pizzerie).

Jedenkrát za tři roky, na přelomu června a července, se v Hluku konají Dolňácké slavnosti s tradiční jízdou králů.
 
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.