MODRÁ


Turistické zajímavosti

Archeoskanzen
Archeoskanzen v Modré představuje opevněné sídliště z doby Velké Moravy. Vznikl v roce 2004 na podkladě skutečných archeologických nálezů, z nichž některé pocházejí přímo z místa, kde se skanzen nachází. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout sídliště s palisádovým opevněním, strážními věžemi a vstupní bránou. Uvnitř se potom nacházejí dobové stavby a neustále probíhá archeologický průzkum. Nahlédněte zblízka za hradby opevnění, vstupte do obydlí, dílen a hospodářských i církevních staveb včetně paláce biskupů a kostelíka Svatého Jana.
 
Živá voda
Vodní svět a příroda na dosah. Expozice láká na podvodní tunely, kterými můžete pozorovat sladkovodní ryby v tůních, interaktivní výstavy o životě ve vodě a kolem vody a další zajímavosti. Najdete zde naučnou zahradu, plnou rozmanitých bylin, keřů a stromů typických pro biotopy Bílých Karpat a Chřibských vrchů. Areál pokračuje relaxační dřevěnou lávkou nad výběhem s majestátními Pratury, živými svědky dávné historie…
 
Přírodní koupací biotop
Součástí expozice Živá voda je přírodní koupací biotop o kapacitě 100 lidí. Biotop je rozdělen na tři části - brouzdaliště s maximální hloubkou 1 m, plavecká zóna (má rozlohu 590 m2 a maximální hloubku 2 m, dosahuje až k hrázi) a regenerační zóna (foliovaná vodní plocha určená k vyčištění vody biologickými procesy).
 
Centrum Slováckých tradic
Centrum nabízí degustace ve vinné a pálenkové stezce, konferenční aulu pro 30 os, prohlídky lihovaru, muzeum vinařství a páleničářství, kavárnu s vinotékou.
 
Replika velkomoravského kostela
Původní kostel sv. Jana byl vystavěn na přelomu 8. a 9. století. Jednalo se o kamennou stavbu z pískovce, která byla později rozebrána na stavbu Velehradského kláštera. Základy kostela byly objeveny až v roce 1911 profesorem Janem Nevěřilem z Olomouce. V polovině 20. století byl zrekonstruován vzhled kostela a následně postavena replika, kterou můžete dnes obdivovat.
 
Rozhledna Modrá
Dřevěná rozhledna s výškou 12 metrů byla postavena roku 1999. Kromě blízkého okolí z ní uvidíte Vizovické i Hostýnské vrchy, Chřiby, Bílé Karpaty, Pálavu a další.
28. Sál má rovný strop na trámové, zčásti dekorativně pojaté konstrukci. Autorem sochařské výzdoby v interiéru je Jan Florian.
K dalším sakrálním památkám Násedlovic patří výklenková kaplička sv. Jana, zvonice sv. Václava z roku 1824 a evangelická zvonice z roku 1878.
Ke kulturním a společenským akcím je využíván kulturní a společenské středisko. Pro milovníky vína se zde nachází sklepní ulička, kterou prochází Kyjovská vinařská stezka. Na zvlněném katastru narazíte na několik vinic a také na příjemné cyklistické terény včetně cyklostezky Ždánka vybudované na opuštěném drážním tělese.
 
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.