OSTROŽSKÁ NOVÁ VES                                

 
Adresa:       Záhumení 1022, 687 22  Ostrožská Nová Ves
Telefon:      572 598 115
E-mail:       podatelna@onves.cz
Web:           www.onves.cz


Ostrožská Nová Ves se nachází na okraji širokého rovinatého údolí Moravy, patří do regionu Slovácko a Mikroregionu Ostrožsko - Veselsko. Je součástí Zlínského kraje, okresním městem je nedaleké Uherské Hradiště. Zástavbou obce neprotéká žádná významný vodoteč, nicméně západní hranici katastru tvoří řeka Morava a velkou část území obce zaujímají rozsáhlá štěrková jezera. Východní část katastru je pak kopcovitou intenzivně zemědělsky využívanou krajinou.

První zmínky o obci se datují k roku 1258, označována tehdy byla jako Dlouhá Ves. Jednalo se o rurální doplněk královského města Uherské Hradiště. Během husitských válek obec zpustla, po jejich konci bylo roku 1464 poprvé použito pojmenování Nová Ves. Největší útrapy obec zažila při dvojnásobném vypálení, a to roku 1663 Turky během rakousko-turecké války a mezi lety 1704 a 1705 kuruky během uherského povstání. Vesnice si během 19. století také prošla třemi epidemiemi cholery.

V roce 1820 byla vybudována silnice z Uherského Hradiště do Uherského Ostrohu, v roce 1887 projel obcí první vlak. V Ostrožské Nové Vsi byla tradiční mlékárenská výroba, za první republiky patřila k největším v kraji. Definitivní podobu dostala obec sloučením Ostrožské Nové Vsi a Chylic 1. srpna 1949. V současnosti žije v Ostrožské Lhotě přibližně 3500 obyvatel.
 
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.