OSTROŽSKÁ NOVÁ VES

 

Turistické zajímavosti

Jezera
Rozsáhlá jezera vznikla po těžbě štěrku a pokrývají velkou část katastru obce. Říká se jim slovácké moře a kromě koupání, kdy štěrkový podklad koupaliště funguje jako přírodní filtr čisté vody, jsou vhodná k potápění a rybaření. Na jezerech se každoročně konají závody dračích lodí a jsou rovněž důležitým hnízdištěm a zastávkou vodních a mokřadních ptáků.
 
Lázně
O slovácké vesnici, ležící v rovinách kolem řeky Moravy jižně od Uherského Hradiště, se často mluví a píše díky zdejším sirnatým lázním. Lázeňství se v Ostrožské Nové Vsi rozvíjí od roku 1903, kdy byly prokázány blahodárné účinky sirnaté vody. Lázně využívají dva minerální prameny bohaté na sírany, kyselinu křemičitou, vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Rozvoj lázní do dnešní podobny nastal po sametové revoluci, kdy byly přebudovány na balneolázně a byla vystavěna kolonáda. Vyvěrá jako chladný pramen s rozpuštěným sirovodíkem. Mineralizovaná voda je určena zejména ke koupelím, které působí protibolestivě a protizánětlivě. Lázně navštěvují především lidé postižení onemocněními kůže. Dalšími chorobami, při kterých návštěva lázní pomáhá, jsou nemoci pohybového aparátu, především artritida a artróza
 
Kostel sv. Václava
Barokní kostel v centru obce
 
Památkový domek
Nachází se v centru obce naproti kostelu sv. Václava. V selském stavení z přelomu 19. a 20. století mají svá zázemí místní spolky, najdete tu i malou expozici tradičního bydlení.

Vinařské stezky

Ostrožská Nová Ves je křižovatkou cyklotras, které zde vedou po cyklostezkách a klidných místních komunikacích a lesních cestách. Moravské vinařské stezky, ale i dálkové cyklotrasy propojují obec s okolními městy Kunovice a Uherský Ostroh, ale i s obcemi na druhém břehu Moravy.
 
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.