HODONÍN

Historické pamětihodnosti

Masarykovo muzeum
Hodonín je proslavený jako rodiště prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Je mu věnována stálá expozice v muzeu nesoucím jeho jméno. Muzeum se nachází v prostorách barokního zámečku z roku 1642. Na nádvoří stojí busta T. G. Masaryka od akademického sochaře Vincenta Makovského. V průběhu roku lze v muzeu navštívit i expozice výtvarných, sochařských či jiných děl. 

Muzeum naftového dobývání a geologie
Unikát, jediný svého druhu v republice, seznamuje návštěvníky s  historií i současností dobývání nafty, vznikem ropy a plynu. 

Historická radnice se zvonkohrou
V centru města si kromě farního kostela sv. Vavřince ze 13. století určitě pozornost zaslouží i budova radnice. Byla postavená v historizujícím slohu s prvky secese a renesance podle projektu vídeňského architekta Ernsta von Gotthilfa. Radnice z roku 1904 prošla v roce 2002 významnou rekonstrukcí, v rámci které přibyla konstrukce kavárny a nově byla umístěna i zvonkohra. Denně ve 12h, 15h a 18h rozezní zvonkohra své tóny.
 

Přírodní památky

Díky své nadmořské výšce se Hodonín řadí mezi nejteplejší místa České republiky. Naopak zdejší srážky se drží na nejnižší celorepublikové úrovni.

Lázně Hodonín
Díky minerálním pramenům, které příznivě působí na poruchy pohybového aparátu, najdete v Hodoníně i vyhlášené lázně.

Přístaviště „U jezu“
V Hodoníně najdete centrum vodní turistiky s možností prohlídky krás řeky Moravy nejenom z břehu, ale i z paluby lodi Konstancie.
 

Vinařské stezky

Hodonínem vede trasa Vinařské stezky Podluží.
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.