TVAROŽNÁ LHOTA

 

Historické pamětihodnosti

Kostel sv. Anny
Kostel sv. Anny ve funkcionalistickém stylu byl vysvěcen 30. července 1933. Myšlenka postavit zde kostel však vznikla již v roce 1909, jak je uvedeno v pamětní knize Kostelní jednoty sv. Anny. Sbírky na stavbu se konaly po celé obci i okrese. V letních měsících bývá kostel vyzdoben krásnou květinovou výzdobou.

Selský dům
Selský dům je posledním dokladem staré zástavby v obci. Je památkově chráněn. V současnosti je v domě malá autentická expozice selského života a výroby tvarohu. Prohlídku lze domluvit na tel. čísle 724162265.

Zvonice
Zvonice na návsi je z počátku 19. století. První informací o její existenci je zápis ze Školní kroniky, kdy je vzpomínána v roce 1883. "Budovy v obecní správě se nalézající jsou:
Škola, zvonice, obecní dům, obecní stodola a sýpka obecní. V obci nachází se i pokladna kontribučenské záložny, do níž patří 13 obcí okresu Strážnického. Nejpěknější stavení v obci jest škola." Roku 1900 byl před zvonicí postaven dřevěný kříž.

Rozhledna Travičná
Věž byla postavena roku 2000 jako vysílač pro mobilní operátory a zároveň zde byl vybudován pro turisty přístupný ochoz, který se nachází ve výšce 33,6 metrů nad zemí. Na ochoz vede 177 schodů a z něj uvidíte nejen Pálavu, ale i Rakousko. U rozhledny jsou umístěny informační tabule o fauně, flóře a o historických či geologických zajímavostech CHKO Bílé Karpaty.
 

Vinařské stezky

Obcí Tvarožná Lhota prochází Strážnická vinařská stezka.
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.