UHERSKÝ OSTROH

 

Turistické zajímavosti

Renesanční zámek
Nejvýznamnější památkou města je renesanční zámek, kde jsou návštěvníkům k dispozici 3 prohlídkové okruhy. Prvním z nich je unikátní interaktivní prohlídková trasa podzemím zámku laděná ve stylu fantasy, druhým pak historicky laděná prohlídková trasa do zámecké věže, jejíž součástí je návštěva expozice zdejšího významného rodáka – moravského spisovatele a lidového vypravěče Zdeňka Galušky, který je autorem sbírek povídek Slovácko sa súdí a Slovácko sa nesúdí. Třetím prohlídkovým okruhem je pak místní Zámecké galerie, v níž se v průběhu roku střídají různé tematické výstavy spojené se zdejším regionem, jeho historií a folklórem. Ostrožský zámek je v současnosti také sídlem městského úřadu, knihovny, vinotéky a centrem kulturního dění ve městě. U zámku sídlí městské informační centrum, kde lze zakoupit různé turistické suvenýry, a nedaleko odsud také místní vyhlášená pražírna kávy Coffeedream.
 
Veteran muzeum
V bezprostřední blízkosti zámku, hned u vstupu do ulice Kostelní, se nachází funkcionalistická budova z roku 1936, v níž v současnosti sídlí Veteran muzeum. Vedle expozice věnované motorismu a starým automobilům se v něm nachází také ukázka prvorepublikového obchodu, hospody a dalších tehdejších živností (fotoateliéru, hodinářství, dílny apod.).
 
Centrum města
Jen pár kroků od těchto dvou turisticky atraktivních míst se pak nachází náměstí Sv. Ondřeje. Toto historické centrum města je obklopeno bývalými měšťanskými domy. Na náměstí se nachází také další dominanta města – kostel sv. Ondřeje. V docházkové vzdálenosti od centra města leží také přístaviště a plavební komora Baťova kanálu, kudy v létě křižují výletní lodě. Během letních prázdnin se tak dá k ostrožskému zámku připlout také veřejnou lodní linkou z Uherského Hradiště nebo z Veselí nad Moravou.
Kulturní a folklórní život ve městě
V současnosti Uherský Ostroh nabízí pestrou škálu kulturních, folklórních, sportovních i společenských aktivit. Ke sportovnímu vyžití slouží zejména místní zimní stadion, víceúčelová sportovní hala, fotbalové hřiště nebo tenisové kurty. V průběhu celého roku se ve městě pořádá řada kulturních a společenských akcí – výstav, koncertů, divadelních představení apod. Mezi neznámější z nich patří slavnostní zahajování turistické sezóny na ostrožském zámku (duben – květen), divadelní minifestival a letní kina na ostrožském zámku (červenec – srpen), ostrožské oslavy Dnů evropského dědictví (září), ostrožské hody (říjen), Den sportu a světel života proti rakovině (listopad) nebo adventní jarmark (prosinec). Ve městě také působí FS Ostrožan II.
 

Vinařské stezky

 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.