KOBYLÍ

 

Historické pamětihodnosti

Kostel sv. Jiří
Novorománský kostel s gotickým presbytářem z 15. století byl postaven v roce 1670 nákladem faráře St. Adaukta na místě původního kostela připomínaného již v roce 1269. Původní kostel byl údajně zničen následkem uherských a švédských nájezdů v letech 1630 – 1643.

Muzeum obce Kobylí
Muzeum bylo otevřeno v roce 1997 v prostorách bývalé měšťanské školy. Muzeum vystavuje rozsáhlou národopisnou expozici věnovanou historii Kobylí a vývoji kobylského kroje, stylově upravenou selskou kuchyň a jizbu. Prohlédnout si zde můžete i expozici věnovanou nářadí a větším zemědělským strojům. Prohlídka se většinou končí ve stylově opravených sklepních prostorách muzea, kde se nachází malá vinařská expozice s prodejní vinotékou s víny kobylských vinařů.
 

Přírodní zajímavosti

Přírodní rezervace Zázmoníky
Přírodní rezervace o rozloze 4,85 ha nacházející se severozápadně od Kobylí patří k významným lokalitám teplomilné vegetace. Netknutá panenská příroda hostí teplomilné doubravy, lesní lemy, ostrůvky stepních porostů s řadou vzácných druhů rostlin a hmyzu. Na lokalitě je jediné moravské naleziště velevzácného Včelníku rakouského. Na okraji lesa a samotných Zázmoníků stojí od roku 2000 štíhlá bílá kaplička Boží muky, vedle které jsou připraveny jednoduché lavičky lákající k posezení a rozhledu do kraje.

Naučná stezka vrch Lácary v Kobylí
Stezka nás vede po zajímavých místech Kobylí. Dominantou obce je vrch Lácary, který nabízí nádherný výhled na celou obec, ale i krajinu od Buchlova až po Pálavu.
 

Vinařské stezky

 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.