KOBYLÍ

 

Vinaři a sklepy

Kobylí jako čtvrtá největší vinařská obec ve Velkopavlovické vinařské podoblasti se pyšní slavnou historií vinohradnictví, vinná réva se zde pětovala již ve 13. století.

Svahy kolem bývalého Kobylského jezera svědčí zejména Veltlínskému zelenému, Neuburskému, Ryzlinku vlašskému, Tramínu, Frankovce, Svatovavřineckému, André a Modrému Portugalu, a to nejlépe na jihovýchodních a jihizápadních stráních v Záhřebenských, Zámlýnských, Lácarech, Světlých, Vlčákách, Sovinkách, Vígruntech, Ve vývozku a Pod padělky.

Nejvíce sklepů najdete v lokalitě zvané Suchořádská zmola. Kdysi tu bývala „zmola“ – rokle, která se po velkém dešti v roce 1900 propadla. Témeř 50 sklepů různého stáří se nachází i u železniční trati. Prastaré dlouhé a hluboké sklepy roztroušené po celé obci, z nichž některé patří mezi památkově chráněné stavby lidové architektury jen potvrzují staletou tradici zdejšího vinohradnictví. Klub přátel historie Kobylí vybudoval v podzemí kobylského muzea stálou expozici tradiční malovýroby vína s vinotékou, která nabízí ochutnávku vín místních vinařů.
 

Vinaři

Patria
Vinařská společnost Patria je zastoupena v Národním salonu vín ve Valticích (sto nejlepších vín z celé ČR) Tramínem z roku 1997 a Sylvánským z roku 1999.
 
Hledejte vinaře a služby s certifikátem vinařské turistiky nebo označením Vína originální certifikace (VOC)!
 
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.