HNANICE

 

Historické pamětihodnosti

Kostel Sv. Wolfganga
Kostel sv. Wolfganga pochází z roku 1487. K jeho starobylější součásti, zázračné studánce, se váže legenda o jistém rytíři. K této léčivé studánce přinášeli poutníci milodary a skládali almužny, ze kterých se poté postavil kostel.

Hnanické kapličky
Drobné sakrální stavby vytvářející charakteristický ráz krajiny sloužily v minulosti především jako místa k zastavení poutníků. Pocestný se u nich zastavil, odpočinul si a poklonil se. V dnešní době oslovují nejen věřící kolemjdoucí. Nejstarší zděná poklona z celkových jedenácti je zavěcena sv. Ivanovi a pochází pravděpodobně z roku 1805.
 

Přírodní zajímavosti

Národní park Podyjí
Severozápadně a severně od obce se rozléhá NP Podyjí.  Nejmenší národní park u nás okouzluje především hlubokými mendry, skalními stěnami a kamennými moři charakterizující kaňon řeky Dyje, která lokalitou protéká. V minulosti se v její blízkosti vyskytovala soustava devíti mlýnů, z nichž zůstaly pouze jezy, sklepy a někdy i zbytky náhonů a budov. Cesta kolem nich nás dovede až k vinici Šobes, na kterou se dostaneme i přes Šobeskou lávku. Nezapomenutelný pohled na krásy kaňonu nám nabídne vyhlídka Devět mlýnů.

Flédnické vřesoviště
Severně od obce leží přírodní památka, která je rezervací stepních společenstev.
 

Vinařské stezky

Obec leží na vinařské stezce Znojemské vinařské stezky.
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.