CHVALOVICE

 

Turistické zajímavosti

 
Zemní sklepy
Ve Chvalovicích nalezneme více než stovku sklepů ve vinařské kolonii. Najdeme zde však i zemní sklepy ve stráni, které jsou sice povětšinou opuštěné, ale nalezneme tu i jeden pozdně barokní sklep, který si zachoval původní vzhled z roku 1770. Bohatě zdobené průčelí prozrazuje, že šlo o desátkový sklep. Loucký klášter zde shromažďoval vinné dávky od místních vinařů. V současnosti je sklep památkově chráněnou stavbou.
 
Kostel sv. Markéty a okolí
Z doby kolem r. 1500 pochází kostel sv. Markéty (kněžiště, věž, obvodní zdivo lodi). Roku 1690 je přistavena předsíň a r. 1766 zaklenuta původní plochostropá loď. Věž je ukončena cimbuřím a uprostřed je zděný jehlan. Hlavní vchod do kostela je obdélníkovým portálem ze znakem louckého opata Řehoře Vamberka s letopočtem r.1766.
Mariánský sloup u kostela je z doby kolem r. 1700 a socha sv. Jana Nepomuckého z poloviny 18. století. V blízkosti kostela se nachází socha sv. Floriána z roku 1764. Z dalších památek je na katastru obce k vidění Socha Madony, chráněná kulturní památka "Zámeček", boží muka.

Expozice prehistorického parku
Expozice prehistorických zvířat představuje v rámci budování výstavy vývoje života na zemi více než 50 „obživlých“ dinosaurů v životní velikosti.
 

 

Vinařské stezky

Obcí Chvalovice prochází Moravská vinná stezka
 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.