Krajem vína - Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

Termín a lokalita

16. 7. 2022 9:00 - 16. 7. 2022 17:00
Mikulov

Organizátor

Partnerství, o.p.s.
Mikulov
 775 856 979

Krajem vína - Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

Třetí červencovou sobotu vás v Mikulově a okolí čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny v cíli.

Start

Akce je otevřená široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Stačí přijít v sobotu 16. 7. 2022 mezi 9. a 11. hodinou na registrační místo v Mikulově, ve venkovním areálu internátu Gymnázia a střední odborné školy Mikulov (mapa, Vídeňská 871/48, 692 01 Mikulov). Doporučujeme příjezd na kole nebo příchod pěšky z vlaku. Účastníky, kteří přijedou na akci autem, prosíme zaparkovat vozidla na záchytném parkovišti Parkoviště P1 Jiráskova (Parkoviště pro návštěvníky a turisty Mikulova).

Startovní balíček můžete koupit v předprodeji na e-shopu za 180 Kč nebo pak na místě za 250 Kč (předprodej končí ve čtvrtek před sobotní akcí). Děti do 15 let mají vstup zdarma. Balíček obsahuje degustační skleničku s nosičkou, slosovatelný startovní pas s mapou tras, zajištění doprovodného programu na trasách a v cíli a vyznačené dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.

Pokud na akci přijedete v letošním tričku soutěžní výzvy Do práce na kole 2022, získáte slevu 20 % na nákup startovního balíčku na místě. Slevu 20 % získáte také, pokud na startu ukážete platnou jízdenku IDS JMK nebo fakturu za celoroční předplatné časopisu Cykloturistika 2022 (fakturu na Vaše jméno). Slevy se nesčítají.

Trasy

Po zakoupení/vyzvednutí startovního balíčku na startu v Mikulově vyrazíte po vlastní ose na kole či pěšky po vyznačené trase. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty (45 km a 35 km) a jedna pro pěší (10 km) značené barevnými značkami. Na trase potkáte razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů. Od nich dostáváte razítka do startovního pasu. Občerstvení na zastávkách si kupujete přímo na místě od prodávajících. Putování povede přes Mikulov, Bulhary, Lednici, Hlohovec a Sedlec.

Cíl

Letní putování krajinou Lednicko-Valtického areálu zakončíme opět v Mikulově, který vás uchvátí hudbou, vínem i místními specialitami. Čeká na vás také folklorní program a samozřejmě oblíbené závěrečné losování o vína z regionu, ubytování v cyklopenzionu s certifikací Cyklisté vítáni, cyklovybavení i další doplňky Moravských vinařských stezek.
 

Kde se ubytovat?

Ubytování s bezplatnou úschovou kol v certifikovaných zařízeních Cyklisté vítáni najdete na webu Cyklisté vítáni.
 

Jak se dostat na akci bez auta s IDS JMK?

Jízdní řády se průběžně mění.  Více na www.idsjmk.cz.
 

Pořadatelé a partneři

 
     miklogo.jpg logotyp-Mikulovska-rozvojova_2015_barva.jpg       logo_783.gif  
 
 
Tento projekt podpořili Jihomoravský kraj
 
JMK_logo_2010_250.jpg    

Partneři seriálu akcí Krajem vína
 
    Logo-MVSm.jpg     CV_2008m.jpg        Logo-web_Sport-Arsenal.JPG


 
logo-obrazek.JPG
       
     
           

 

   Logo-web_DPNK.JPG  

      cykloturistika.jpg
 
     
     

Více informací
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.