Krajem vína - Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Termín a lokalita

17. 9. 2022 9:00 - 17. 9. 2022 17:00
Znojmo

Organizátor

Partnerství, o.p.s.
Znojmo
 778 490 125

Krajem vína - Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína vás již tradičně zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných, vinic Znojemska. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají zastávky ve vinných sklepech i přímo ve vinicích, kde můžete kromě vína ochutnat i čerstvý znojemský burčák přímo z rukou vinařů.
 

Start

Akce je otevřená široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Stačí přijít v sobotu 17. 9. 2022 mezi 9. a 11. hodinou na registrační místo ve Znojmě v areálu Louckého kláštera. Odkaz na přesné místo startu a cíle do mapy: https://mapy.cz/s/bonanutugu

Startovní balíček můžete koupit v předprodeji na e-shopu za 200 Kč nebo pak na místě za 250 Kč (doporučujeme pro tuto akci využít předprodej, kapacita nejpopulárnější akce Krajem vína může být totiž omezena a je možné že, na místě již nebude možné balíček zakoupit). Děti do 15 let mají vstup zdarma. Předprodej končí ve čtvrtek před akcí, případně dříve při naplnění kapacity. Balíček obsahuje degustační skleničku s nosičkou, slosovatelný startovní pas s mapou tras, zajištění doprovodného programu na trasách a v cíli a vyznačené dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.

Trasy

Po zakoupení/vyzvednutí startovního balíčku na startu ve Znojmě vyrazíte po vlastní ose na kole či pěšky po vyznačené trase. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty (42 km a 31 km) a jedna pro pěší (14 km) značené barevnými značkami. Na trase potkáte razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů. Od nich dostáváte razítka do startovního pasu. Občerstvení na zastávkách si kupujete přímo na místě od prodávajících. Putování povede přes Znojmo, Nový Šaldorf-Sedlešovice, Havraníky, Hnanice, Retzbach, Šatov, Chvalovice, Dyjákovičky, Vrbovec.

Cíl

Tour de burčák zakončíme tradičně v areálu Louckého kláštera ve Znojmě, kde pro bude připraven folklorní program s nabídkou místních specialit včetně čerstvého burčáku. A samozřejmě oblíbené závěrečné losování o vína z regionu, ubytování v cyklopenzionu s certifikací Cyklisté vítáni, cyklovybavení i další doplňky Moravských vinařských stezek.

Kde se ubytovat?

Ubytování s bezplatnou úschovou kol v certifikovaných zařízeních Cyklisté vítáni najdete na webu Cyklisté vítáni.

Kde si zapůjčit kolo nebo elektrokolo?

Rezervace předem u Cykloklubu Znojmo, Čestmír Vala 608 736 135

Jak se dostat na akci bez auta?

Aktuální spoje na www.idsjmk.cz.
 

Pořadatelé a regionální partneři

 
logo-Znovin.JPG logo-Znojmo.JPG   

Cykloklub-Znojmo.png     znojemska-beseda-horizontalni.png2560px-Ceska_Sporitelna-svg.png
 
 
Tento projekt podpořili Jihomoravský kraj
 
JMK_logo_2010_250.jpg    

Partneři seriálu akcí Krajem vína
 
    Logo-MVSm.jpg     CV_2008m.jpg        Logo-web_Sport-Arsenal.JPG


 
logo-obrazek.JPG
       
     
           

 

   Logo-web_DPNK.JPG  

      cykloturistika.jpg
 
     
     

Více informací
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.