Moravské vinařské stezky ve Strachotíně

Vinařskou obec Strachotín najdeme na březích Novomlýnských nádrží. Prochází tudy kromě jiných cyklotras i dvě Moravské vinařské stezky, a sice Mikulovská vinařská stezka a Moravská vinná. Díky své poloze je Strachotín ideálním výchozím bodem pro poznávání nejen Pálavy, ale celé Mikulovské vinařské podoblasti. Na druhou stranu to pak odsud není daleko na Hustopečsko. K památkám obce patří Petrova louka, kostel sv. Oldřicha nebo socha sv. Floriána. Milovníci vína nemohou při návštěvě obce vynechat zdejší sklepní uličku. Na břechu Strachotínského rybníka se nacházá téměř 100 vinných sklepů. Nad některými novějšími sklepy byly dostavěny pokoje pro ubytování, jiné sklepy zase mají historickou hodnotu. Tato ulice se stala velice známou a frekventovanou už jen tím, že tudy vedou cyklistické trasy.

Ze Strachotína krajem památek a vína

Mikulovská vinařská stezka

Délka:

86 km

Obtížnost:

Trasa vhodná pro všechny skupiny cyklistů, nenáročný profil, z většiny klidné asfaltové silnice a cesty

Povrch:

50 % klidné silnice 3. třídy, 50 % cyklostezky a zpevněné terénní úseky

Trasa ke stažení:

Uzavřený okruh kopíruje hranice Mikulovské vinařské podoblasti, převážně rovinatý průběh trasy rámují vody řeky Dyje, rybníků a Novomlýnských nádrží. Jižní část okruhu prochází Lednicko-valtickým areálem, u kolonády na Rajstně nad Valticemi vystoupá do své největší nadmořské výšky. Odtud pokračuje atraktivním terénním úsekem v blízkosti státní hranice a až do Nového Přerova sleduje signálku, vojenskou silnici podél bývalé železné opony.

Detail stezky

Moravská vinná - Mikulovsko

Délka:

58 km

Obtížnost:

Trasa je vhodná pro rekreační cyklisty, náročnější profil v CHKO Pálava a v úseku Popice - Hustopeče

Povrch:

63 % klidné silnice 3. třídy, 37 % cyklostezky a zpevněné cesty

Trasa ke stažení:

Moravská vinná stezka je páteří sítě regionálních cyklistických tras procházejících krajinou jihovýchodní Moravy. Vinařská magistrála spojuje starobylé Znojmo se slováckou metropolí Uherským Hradištěm a nabízí putování regionem, který zdobí víno, bohatá historie i živé tradice. Červeně značená Moravská vinná stezka prochází všemi moravskými vinařskými podoblastmi a protíná sedm z deseti okruhů místních vinařských stezek. Na její trase leží 70 vinařských obcí, desítka chráněných přírodních lokalit i významné historické a architektonické památky kraje.

Detail stezky

© 1996 - 2022 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.