Bzenecká vinařská stezka

Bzenec, Těmice, Polešovice

Nejkratší vinařská stezka je svou délkou i profilem jako stvořená pro rodinný výlet. Ve sváteční odpoledne, kdy jsou silnice 3. třídy téměř bez aut, nabízí bezstarostnou jízdu za poznáním kultivované krajiny a přívětivých lidských sídel, šikovných vinařů i tajuplného sklepního podzemí. Několik kopečků v severní části etapy spadá do východního výběžku Kyjovské pahorkatiny, okolí Bzence tvoří roviny Dolnomoravského úvalu.

    Popis trasy    

Zajímavosti na trase

 • Příjemné odpočinutí i chutné a levné jídlo nabízí stinná zahrádka restaurace pod sgrafity bzenecké Sokolovny. Dobu oběda vám budou odměřovat sluneční hodiny na fasádě budovy a voda protékající stylizovaným mlýnským kolem.
 • Osvětimany
  Jako na prázdninách u babičky na Slovácku se budete cítit v původní venkovské chalupě č. 77. Penzion tvoří dva samostatné byty s krbem, návratí, které slouží jako kolárka, dřevník, tichý a prostorný dvorek. Idylické ubytování na úpatí Chřibů protkaných cykloturistickými zajímavostmi, nadohled sklepních uliček propojený...
 • Zámecké vinařství Bzenec je vinařským podnikem s dlouholetou tradicí. Vinařství se nachází ve velmi krásném a romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy.
 • Ve stylovém prostředí naší nekuřácké hospůdky můžete poobědvat, povečeřet, nebo uspořádat oslavu.
 • Součástí Hospůdky na Haldě je penzion, který nabízí ubytování v pěti stylových, dvoulůžkových pokojích.
 • Památný strom, který se nachází v zámeckém parku města Bzenec patří mezi nejstarší stromy na Moravě, její věk se odhaduje na více než 900 let.
 • Chráněnou památkou osady je žudro na lidovém domě čp. 48, který pochází z poloviny 19. st.
 • Žeravice se mohou pyšnit faktem, že zde byl v roce 1616 ordinován na kněze Jan Amos Komenský.
 • Kelčany
  Náš nový penzion nabízí čtyři komfortně vybavené pokoje s manželskou postelí a pohodlnou rozkládací pohovkou. Penzion je situován v klidném prostředí nádherného Podchřibí. Přijďte si zažít uklidňující atmosféru prostředí penzionu, odpočinout si a načerpat energii. Pro cyklisty je zde mnoho cyklostezek.
 • Nejvýznamnější památkou Městyse Polešovice je barokní kostel sv. Petra a Pavla, o němž se dochovala první zmínka už z roku 1320.
 • Nad Vážanami stojí rozhledna s trámovou konstrukcí. Se svým krytým ochozem 8 m nad zemí nabízí překvapivě rozsáhlý výhled.
 • Na vrcholu kopce nad městem Bzenec se nachází nově zrekonstruovaná kaple sv. Floriána.
 • Sklepní ulička v Barákách existuje už dvě stě let, ale současná podoba většiny sklepů pochází z 60. let minulého století.
 • Centrem polešovického vinařství je Vinařská ulice v blízkosti kostela. Zemní sklepy mají převážně průčelí z červených cihel, občas porostlé psím vínem. Zdobným prvkem několika průčelí je mozaikovitá kombinace bílých a červených cihel vytvářející letopočet stavby nebo iniciály majitele.

Zveme vás na vinařské stezky na SlováckoToto video bylo vytvořeno v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole, který podpořila Evropská unie.
 Spojeni-log-mini.jpg
  
 

Tipy na výlet

Jadrná vína Podchřibí

 

Délka:

20 km

Obtížnost:

Trasa vhodná pro všechny kategorie cyklistů, náročnější jsou kopcovité úseky Kyjovské pahorkatiny v okolí Žeravic a Újezdce

Povrch:

65 % klidné silnice a 35 % cyklostezky a zpevněné terénní úseky

Trasa ke stažení:

Akce

Zobrazit kalendář

Služby na trase

Zobrazujeme vybrané služby v okolí

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2021 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.