Uherskohradišťská vinařská stezka

Uherské Hradiště, Polešovice, Dolní Němčí

Převážně rovinatá trasa je ideální pro celodenní rodinný výlet. Vede povětšinou jen mírně zvlněnou pahorkatinou, po klidných silnicích a cyklostezkách. Na své si přijdou milovníci vína, lidové architektury i historických a přírodních památek.

    Popis trasy    

Zajímavosti na trase

 • Staré Město
  Moderní čtyřhvězdičkový rodinný penzion v centru Starého Města je vybudovaný na místě bývalé ševcovské dílny založené koncem 18. století ševcem Maxem. V nekuřáckém penzionu si můžete vybrat barevné ladění vašeho pokoje. Těšíme se na rodiny s dětmi i domácími mazlíčky, pro cykloturisty máme připravenou úschovnu kol i ti...
 • Hradčovice
  Náš rodinný penzion se nachazí v regionu Morava, v srdci Slovácka, v malebné obci s názvem Hradčovice. V penzionu naleznete velmi prostorné mezonetové apartmány s možností vlastního vaření. Na zahradě penzionu vás uvítá mluvící Papoušek Žako jménem Karel. Zahrada nabízí mnoho zákoutí pro děti i dospělé ...
 • Posezení zastřešené i otevřené s celkovou kapacitou 130 osob. Letní restaurace poskytuje základní občerstvení jak proplouvajícím návštěvníkům, tak i místním milovníkům večerů u vody. Doprovodným programem bývají večery s country kapelou. V areálu sprchy, v blízkosti cykloservis.
 • Ve stylovém prostředí naší nekuřácké hospůdky můžete poobědvat, povečeřet, nebo uspořádat oslavu.
 • Součástí Hospůdky na Haldě je penzion, který nabízí ubytování v pěti stylových, dvoulůžkových pokojích.
 • Tvrz leží ve středu obce na pravém břehu potoka Okluky. Je zmiňována (jako důvěrná) již v darovací smlouvě z roku 1303.
 • Uherský Ostroh
  Renesanční zámek vznikl přestavbou v 60. letech 16. století. Prohlídky jsou možné od května do října, v zimním období pouze po předchozí domluvě.
 • Ostrožská Nová Ves
  KEMP a PENZION SLOVÁCKÝ DVŮR v Ostrožské Nové Vsi - je nově vybudovaný sportovně-rekreační, ubytovací a gastronomický areál jako komplexní multifunkční víceúčelové zařízení nadregionálního významu a postavení, realizované ve velmi zajímavém netradičním místním lidovém stylu.
 • Ostrožská Nová Ves
  KEMP a PENZION SLOVÁCKÝ DVŮR v Ostrožské Nové Vsi - je nově vybudovaný sportovně-rekreační, ubytovací a gastronomický areál jako komplexní multifunkční víceúčelové zařízení nadregionálního významu a postavení, realizované ve velmi zajímavém netradičním místním lidovém stylu.
 • Ostrožská Nová Ves
  Restaurace Slovácký dvůr je nosným gastronomickým provozem s vlastní kuchyní a skladovacím a výrobním zázemím se samostatnými přístupy. Ve víkendové dny nabízíme rozšířenou nabídku cenově zvýhodněných menu pro individuální návštěvníky a cykloturisty.
 • Ostrožská Nová Ves
  Návštěvníkům a hostům je k dispozici informační turistické centrum, půjčovna a úschovna motokol a jízdních kol, a sportovního vybavení a potřeb, vlastní parkoviště, privátní wellness pro 10 osob, ADVENTURE GOLFOVÉ HŘIŠTĚ s 18 jamkami, osvětlený beach volejbalový kurt, tenisový kurt, dětské hřiště, koupací jezero s plochou pro slunění a rybolov v rybářské laguně.
 • Staré Město
  Penzion Ego se nachází v oblasti Chřib, která vybízí k celodenním turistickým a cyklistickým výletům.
 • Jediná kovová zoo v Evropě. Zoologických zahrad plných exotických zvířat je v naší vlasti i po světě poměrně hodně, ale tu opravdu výjimečnou najdete ve Starém Městě. A protože se společnost REC Group s.r.o. věnuje recyklaci a opětovnému využívání druhotných surovin, jsou exponáty v KOVOZOO vyrobeny z odpadu, především kovového šrotu.
 • Uherské Hradiště
  Hotel GRAND SE nachází v klidové části centra města Uherského Hradiště .
 • Nejvýznamnější památkou Městyse Polešovice je barokní kostel sv. Petra a Pavla, o němž se dochovala první zmínka už z roku 1320.
 • Historické jádro města s řadou významných památek bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou v roce 1990.
 • Ve Vlčnově můžete navštívit netradiční muzeum lidových pálenic, které nabízí stálou expozici podomácké výroby destilátů.
 • 5 památkově chráněných domků v ulici Rajčovna je postaveno z "kotovic" neboli nepálených cihel, a jejich zdi pokrývá mazanina z ječmenných plev, hlíny a vody. přemalovaná vápnem.
 • Obecní muzeum s modelem obce zachycující stav k roku 1827. Velkou atrakcí je ženský kostrový hrob z pozdní doby kamenné.
 • Muzeum dokumentuje život na vesnici od konce 19. století.
 • Výstavba sklepů ve vinohradnickém areálu v Mařaticích je datována od začátku 18. století. Nadsklepní domy štítové orientace, vzniklé nadstavbou původních zemních sklepů vytvořily areál, který byl za první republiky považován za nejkrásnější na Moravském Slovácku.
 • Centrem polešovického vinařství je Vinařská ulice v blízkosti kostela. Zemní sklepy mají převážně průčelí z červených cihel, občas porostlé psím vínem. Zdobným prvkem několika průčelí je mozaikovitá kombinace bílých a červených cihel vytvářející letopočet stavby nebo iniciály majitele.
 • Kolonie búd v trati Kojiny pod Starou horou, byla pro svou jedinečnost prohlášena v roce 1995 za památkovou rezervaci. Zdejší přízemní lisovny bez sklepů představují ojedinělý typ vinohradnických staveb, vyskytující se jen na Uherskobrodsku.
 • Volně přístupná památková rezervace vinných búd je krásnou ukázkou lidové architektury na Uherskohradišťsku.

Zveme vás na vinařské stezky na SlováckoToto video bylo vytvořeno v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole, který podpořila Evropská unie.
 Spojeni-log-mini.jpg

 

Tipy na výlet

Sklepními uličkami Dolňácka

 

Délka:

69 km

Obtížnost:

Trasa stezky je vhodná pro všechny kategorie cykloturistů. Náročnější profil v Polešovicích a ve východní části trasy.

Povrch:

42 % po silnicích se slabým provozem, 58 % cyklostezky a zpevněné cesty

Trasa ke stažení:

Akce

Zobrazit kalendář

Služby na trase

Zobrazujeme vybrané služby v okolí

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2021 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.