Trasa stezky procházející národopisnou oblastí Hanáckého Slovácka nabízí pestrý výběr terénu pro všechny kategorie cyklistů. Jižní větev stezky prochází rovinami Dolnomoravského úvalu, severní průběh stezky zdobí zvlněný terén Ždánického lesa.

    Popis trasy    

Zajímavosti na trase

 • Velké Pavlovice
  Velkopavlovicko je oblastí zajímavé a nenáročné rodinné cykloturistiky. Pět P penzionu U Hiclů tvoří přívětivý personál, pohodlí, praktické ukládání kol, pikantní kuchyně a příjemné posezení v atriu penzionu. Možnost koupání ve venkovním a krytém bazénu, které jsou součástí areálu.
 • Velké Pavlovice
  Restaurace v centru vinařského městečka a oblasti skvělých červených vín nese jméno vinařského družstva z doby 1. republiky. Nabídku znamenitých vín sousedního Vinia, které je nositelem certifikace jako turistický cíl, doplňuje bohatým výběrem jídel a živou atmosférou venkovské hospody.
 • Historií velkovýroby vína ve Velkých Pavlovicích i současnými technologiemi vás provede návštěva akciové společnosti Vinium,turistického cíle na trase Moravské vinné stezky. V průběhu prohlídky se dozvíte vše o výrobě prvotřídních jakostních i přívlastkových vín. Ochutnávka vás jistě přesvědčí o pravdivosti motto VINUM...
 • Velké Bílovice
  Penzion U hroznu je svým názvem, polohou i nabídkou nositelem hlavních atributů folklórní a vinařské oblasti Podluží. Na návsi před penzionem se konají velké folklórní slavnosti, dvůr domu zdobí starobylý lis i žebřiňák se sudy. Přes historické odkazy poskytuje penzion současné a komfortní ubytování pro lidi i kola a n...
 • Velkolepý ubytovací komplex, kde pod jednou střechou najdete hotel, penzion, vinný sklep, banku vín i stylovou restauraci. Tiché a pohodlné bydlení v moderním areálu, pestré a dobře značené cyklostezky v okolí a bohatá nabídka poznávacích aktivit činí z hotelu Albor ideální místo pro ubytování při cyklistické dovolené ...
 • Hotel Kurdějov nabízí komplexní služby také pro individuální návštěvníky podpálavského regionu jižní Moravy. Hotel Kurdějov spojuje prvky vesnické architektury s tradiční pohostinností, moderním vybavením a konfortem. Nabízí cykloturistické programy k poznání atraktivního kraje na okraji Ždánického lesa a cenné biosférické oblasti Pálava.
 • Starožitný nábytek, výhled na přilehlé tenisové kurty, originální kachlová kamna a terárium, ve kterém žije had Filontýna, vytvářejí jedinečnou atmosféru restaurace. Na trase Velkopavlovické vinařské stezky nabízí bohatý výběr jídel v kultivovaném prostředí samozřejmostí je bar s širokou nabídkou nápojů a vín z Jižní M...
 • Rodinné vinařství vám nabídne přírodní vína s charakterem, z vinic ležících v přírodním parku Výhon. V období září - říjen také prodej burčáku ze dvora. Posezení v poklidné atmosféře vinného sklepa, degustace i turistické akce.
 • Velké Bílovice
  Pension se nachází ve Velkých Bílovicích, které leží v nejatraktivnější oblasti Jižní Moravy, nedaleko Lednicko-valtického areálu i nádherné Pálavy a Pavlovských vrchů. Město Velké Bílovice je proslulé bohatým folklórem a nádherným okolím. V okolí se nachází plno nově vybudovaných cyklostezek s možností ochutnávky mnoh...
 • Restaurace poskytuje možnost posezení na letní zahrádce, nabízí k zábavě plno společenských her, kulečník a jiné.
 • Restaurace Beseda leží přímo ve středu vinařské obce Rakvice. V naší restauraci (jejíž historie se datuje od roku 1927) se v přízemí nachází pivnice s kapacitou 40 míst, v 1. patře klimatizovaný noční bar (35 míst) a ve dvoře letní zahrádka s udírnou a grilem (70 míst). Poskytujeme služby pro cykloturisty - jsme začlen...
 • Vinařství­ U Samsonů obhospodařuje vinice, které jsou vysázeny v písčito-jílovitých půdách na ideálních polohách jihozápadních svahů katastru obce. Možnost řízené degustace, občerstvení, nákupu vína a dalších prpoduktů révy vinné. Možnost získání map, informací a dalších služeb dle dohody.
 • Penzion Vinařství Nosreti nabízí areál s ubytováním - 17 pokojů, 1 apartmán s celkovou kapacitou 40 lůžek + přistýlky, 6 bungalovů a Moravskou chalupu, která leží hned vedle penzionu a má 5 samostatných ložnic. Všechny pokoje včetně apartmánu a bungalovů jsou moderně zařízeny.
 • V expozici kraslic jsou soustředěny exponáty od mnoha borkovanských maléreček. Kromě samotných historických i současných kraslic můžete zhlédnout doprovodný film, který Vás seznámí se zajímavostmi obce a především pak s historií borkovanských kraslic i se způsobem jejich zdobení.
 • Vítejte v rodinném penzionu a vinařství u Mrhalů Vinařský dvorek. Nabízíme Vám konfortní ubytování ve Velkých Němčicích v zařízených 3x dvoulůžkových a 1x třílůžkovém pokoji. Každý pokoj je vybaven sociálním zařízením, TV a přopojením na internet zdarma.
 • Restaurace Za komínem vznikla kompletní rekonstrukcí budovy zámečnické dílny bývalého Cukrovaru Židlochovice, jehož historie se datuje od roku 1838. Součástí restaurace jsou dva bary, kuchyně, bowling se čtyřmi dráhami a venkovní posezení. Kapacita restaurace je 50 míst, kapacita klubu 30 míst.
 • Moravský Žižkov
  Penzion Maděřič se nachází v Moravském Žižkově, vesnici s bohatou kulturní tradicí a množstvím vinařských akcí.
 • Máme pro Vás připravené komfortně vybavené pokoje ve dvou stylových provedeních. Můžete si vybrat stylové pokoje našeho Vinařství U Kapličky, které jsou každý pojmenován po jiné vinné odrůdě a v nich Vám nabídneme 91 pokojů či apartmánů se 267 lůžky. Nebo se můžete nechat unášet nostalgií na pokojích v Retro stylu, kde každý pokoj má své jméno zpěváka či skupiny a nabídne Vám pohodlné, komfortní a příjemné ubytování ve 26 pokojích se 74 lůžky.
 • Restaurace Retro gril se dvěma speciálními grily ve tvaru parních mašin, Vám nabízí příjemné prostředí, kde můžete prožít krásný večer. Celková kapacita míst k příjemnému posezení je 80 osob. Součástí stylové restaurace jsou i dvě dráhy na bowling.
 • Velké Pavlovice
  Ekocentrum Trkmanka s environmentální vzdělávací zahradou nabízí ubytování v apartmánech a pokojích za přívětivé ceny. Ekocentrum vzniklo na základě projektu rekonstrukce budovy bývalého Zámečku (dříve novorenesanční tvrze) a vytvořilo tak zázemí pro realizaci ekologického vzdělávání, výchovy, osvěty a environmentálního poradenství pro děti, žáky a studenty, rodiny s dětmi, pracovníky veřejné správy, zemědělce (i vinaře a ovocnáře), i pro širokou veřejnost jak na úrovni regionu, tak Jihomoravského kraje a České republiky. V podzení se nachází nově vybudované sklepy Františka Lotrinského.
 • Vinařsko - turistický areál Přítluky představuje soubor objektů vinařské výroby a vinařské turistiky nacházejících se na unikátním místě historického náměstí vinařské obce v Přítlukách.
 • Vinařsko - turistický areál Přítluky představuje soubor objektů vinařské výroby a vinařské turistiky nacházejících se na unikátním místě historického náměstí vinařské obce v Přítlukách.
 • Hippoclub Lednice, se nachází v klidném prostředí na okraji Lednice, v blizkosti lednického zámku a naproti zámecké zahrady.
 • Nabízíme zážitkovou exkurzi ve firmě na zpracování čajů a koření. Naši průvodci vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostorami, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek až po samotnou výrobu.
 • Velké Bílovice
  V našem penzionu Vám rádi půjčíme jízdní kola a také poradíme, kterými směry se vydat. Náš region je úplně stvořený pro cyklistiku.
 • Penzion Sklep Púrynky se nachází ve Velkých Bílovicích ve vinařské části Púrynky, obklopen tradičními vinnými sklepy a současně nedaleko známých vinařství. Objekt se pronajímá jako celek pro 10 osob za cenu 4000,- na noc
 • Válcová stavba o výšce 14,5 m vyrostla na kopci Výhon v roce 2009.
 • Janův hrad byl roku 1807 vystavěn jako obyvatelná pseudogotická napodobenina zříceniny středověkého rytířského hradu.
 • V původní tvrzi přebudované na zámek byla v 17. století zřízena rezidence jezuitů. Ti měli svůj podíl na výstavbě rozsáhlých 650 metrů dlouhých sklepů pod zámkem.
 • Vodní dílo vybudované v 80. a 90. letech 20. století se skládá ze tří částí. Horní a Dolní část v dnešní době slouží k rekreaci, střední k ekologické stabilitě krajiny. Jako celek má zabránit každoročním záplavám.
 • Hotel stojí na mimořádně atraktivním místě - sousedí se starobylými sklepy, je obklopený přírodou a nabízí nádherný výhled. Je vynikajícím výchozím bodem pro poznávání Modrých hor i okolí a protíná se tu několik cyklostezek.
 • Chcete-li kvalitní oběd, slavnostní večeři nebo jen tak posedět u kávy a domácího dezertu či vína, v naší restauraci najdete pohodlí a klid.
 • Hotel Kraví hora v Bořeticích
 • Velké Pavlovice
  Vinařský penzion André se nachází ve Velkých Pavlovicích, městečku na jihu Moravy, známém hlavně díky vínu a meruňkám. Nejen víno a meruňky symbolizují tuto krásnou obec, ale i bohatý kulturní život a zachovávání folklorních tradic...
 • Velké Pavlovice
  Restaurace André je součástí penzionu André. Vinařský penzion André se nachází ve Velkých Pavlovicích, městečku na jihu Moravy, známém hlavně díky vínu a meruňkám. Nejen víno a meruňky symbolizují tuto krásnou obec, ale i bohatý kulturní život a zachovávání folklorních tradic...
 • Nabízíme vám ubytování u tradičního výrobce kobylského vína a ovoce, v penzionu PATRIA. Patria Kobylí, a.s. sídlí na začátku obce Kobylí ve směru od Velkých Pavlovic. Jedná se o nově zrekonstruované ubytování v prostorách obchodní společnosti.
 • Vinařství Vajbar sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařský provoz však najdete v nedaleké obci Zaječí. Mezi firemní vinotékou v Rakvicích a výrobou s vlastní vinotékou a degustačním sklepem vede krásná cyklostezka mezi vinohrady.
 • Přímo u hlavní ulice najdete vinařský dvůr s podnikovou vinotékou Vinařství Vajbar. Pochopitelně si tu můžete nakoupit i zásoby na doma a mít víno přímo od pramene, ale také se tu můžete v chladnějším měsících zahřát u domácího punče či svařeného vína a v těch teplejších posedět v klidu dvora a pochutnávat si na dobrém vínu a drobném občerstvení.
 • Poslání muzea v Kobylí je zachovat doklady o životě dřívějších pokolení v naší obci a zvláště uchovat lidovou tvorbu – překrásné lidové kroje a další památky, které postupně z běžného života mizí.
 • Velké Pavlovice
  Penzion se nachází v jihomoravském vinařském městečku Velké Pavlovice, které jsou proslulé množstvím vinic, dobrého vína a meruněk. Penzion nabízí 3 dvojlůžkové pokoje, 3 trojlůžkové pokoje a 3 čtyřlůžkové pokoje. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, lednici a připojení wifi. Celková kapacita 27 lůžek.
 • Hustopeče
  Nabízíme: Dvoulůžkový pokoj - 17 pokojů Trojlůžkový pokoj - 2 pokoje (apartmán, 2 pokoje, 2+1 postel)
 • Posezení ve vinařství Pavel Binder s výhledem na vinice a nedaleko rozhledny Maják na Přítlucké hoře. Osvěžit se můžete BIO víny a hroznovými mošty, objednat si řízenou degustaci a prohlídku vinařství i s malým pohoštěním.
 • Zajímá Vás jak žili předkové místních, jak se oblékali, jaké používali nástroje a nářadí při své práci a také jak vypadala vesnice v dobách minulých? Přijďte navštívit Městské vlastivědné muzeum a dozvědět se více. Vinařství je v něm věnován samostatný výstavní prostor.
 • Vinná galerie Baraque je moderní reprezentační prostor, kde se můžete stavit nejen pro láhev, ale i na kávu či na skleničku. Nabízíme také pronájem prostor pro soukromé oslavy či firemní akce.
 • Velké Pavlovice
  Ochutnejte naše vína a užijte si příjemný čas ve vinném sklípku na jižní Moravě.
 • Stezka nad vinohrady je rozhledna východně od obce Kobylí ve výšce 334 m n. m. na kopci Kobylí vrch, který místní nazývají Homole.
 • Vinný sklep s ubytováním pro 24 osob s nabízí víkendové pobyty i rodinnou dovolenou v kraji pod Pálavou. Ochutnávka kvalitních moravských vín. Nabízíme krajové speciality. Možnost pořádání oslav, večírků a řízených degustací.
 • Turistické informační centrum v Zaječí (TIC v Zaječí) sídlí v budově přímo naproti našeho Vinařství Nosreti spolu s naší recepcí. Obě služby jsou tedy na jednom místě.
 • Gotický kostel z roku 1350 se spolu s dalšími sakrálními stavbami nachází v centru obce.
 • Stavba obdélného půdorysu s pětibokým závěrem a mohutnou čtyřbokou věží na severním konci boční lodi.
 • Vyhlídka s krásnými výhledy na Pálavu a Novomlýnské nádrže.
 • Muzeum sídlí od roku 1999 v renesančním domě U Synků. Zaměřuje se především na regionální řemeslné a vinařské předměty.
 • Jeden z opevněných jihomoravských kostelů s monumentální 43 m vysokou věží.
 • 21 m vyoská rozhledna s ocelovým schodištěm byla postavena v roce 2012.
 • Rybník vhodný ke koupání.
 • Kaple byla postavena v letech 2001-02, základní kámen byl vysvěcen již 8. září 1945. Od kaple jsou krásné výhledy na Pálavu.
 • V budově bývalé mateřské školy vzniklo Muzeum generálporučíka Františka Peřiny, legendárního pilota druhé světové války.
 • Muzeum života na vesnici se sbírkou hanácko-slováckých krojových součástí, kraslic, keramiky a zemědělského nářadí.
 • Svatyně s gotickým presbytářem z 15. stol., zbudován r. 1670. Kostelní věž stojí samostatně u vchodu na hřbitov.
 • Dřevěný větrný mlýn nedaleko hřbitova je replikou původních vrbických mlýnů stávajících v obci. Mlýn vysoký 5 metrů nikdy nebyl a nebude funkční.
 • Památník osvobození obce s dělem z II. světové války.
 • Židovský hřbitov byl založen asi v druhé polovině 17. století. Nejstarší náhrobek je zde z roku 1694. Součástí hřbitova je i originálně řešená obřadní síň.
 • Kostel svatého Petra a Pavla v Podivíně patří k nejstarším památkám Podovína.
 • Typologicky pestré sklepní stavby v Čejkovicích netvoří souvislou zástavbu, ale jsou rozesety na návrších mezi domy především ve východní části obce. Sklepní ulička Příhon na Moravské vinné stezce není výjimkou.
 • Nejmalebnější sklepní uličku v Kobylí najdete v lokalitě Suchořádská zmola. Kdysi tu byla „zmola“, tedy rokle, která se v roce 1900 po velkém dešti propadla. Dnes je to sklepní ulička, místo, kde vinaři nejen pracují, ale také se schází kvůli pokoštování kobylských vín.
 • Rakvické sklepy najdete v uličkách Krátká, Horní, U Luže, Luční a Družstevní. Pro zdejší sklepy je typická jemně okrová nebo béžová fasáda, což je pěkně vidět na starobylé patrové lisovně číslo 63 v Družstevní ulici.
 • V Šitbořicích je asi 700 menších sklepů na víno, kopaných ve spraši. Většinou jsou využívané malými vinaři a tvoří samostatné části obce.
 • Sklepní areál, čítající více jak 650 hlavně patrových obytných lisoven, je od obce oddělen Bílovickým potokem a sestává ze tří částí, které dnes už zástavbou splývají: Půrynky, Pod předníma a nejznámější Belegrady.
 • Sklepy na Stráži, vykopané ve stráních slepencové skály pod kostelem, byly vystavěny v pěti patrech nad sebou. První sklepy se zde začaly budovat na přelomu 18. a 19. století, lisovny s kamenným průčelím byly k podzemním chodbám přistaveny v polovině minulého století.
 • Pro zaječské sklepy je typická záliba ve světlém kameni jako stavebním i dekorativním materiálu. Ve druhé polovině 20. století se objevuje přistavěné patro, většinou omítnuté břízolitem s vyškrabovanými ornamenty.
 • Vinné sklepy v Krumvíři jsou rozesety na několika místech dlouhé uličky klikatící se nad obecní zástavbou.
 • Vinné sklepy v lokalitě Tihelňa jsou kouzelným místem. Zdejší sklepy s lisovnami jednotného stavebního stylu obklopené zelení, jsou jako stvořené pro degustaci umění místních vinařů.
 • Prakticky v centru obce najdete vinné sklepy v Přítlukách. Sklepy s lisovnami jsou mnohdy zvýšené o patro poskytující ubytování či domov vinaři.
 • Vinné sklepy ve Starovicích vytváří několik sklepních uliček z obou stran ohraničených Velkopavlovickou vinařskou stezkou. Terasovitě uspořádané sklepy pokrývají stráň v jižní části obce.
 • Sklepy na ulici Na Kopečku mají podobu přízemních lisoven s kamennými fasádami. Na kraj sklepní uličky vás přivede Velkopavlovická sklepní ulička.

Zveme vás na vinařské stezky na VelkopavlovickoToto video bylo vytvořeno v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole, který podpořila Evropská unie.
 Spojeni-log-mini.jpg
  
 

Tipy na výlet

Za vyhlídkami Modrých hor

 

Délka:

150 km

Obtížnost:

Trasa vhodná pro průměrné cyklisty, rovinatější úseky nabízí jižní části stezky a úsek Diváky - Brumovice

Povrch:

48 % silnice se slabým provozem, 52 % cyklostezky a zpevněné cesty

Trasa ke stažení:

Akce

Zobrazit kalendář

Služby na trase

Zobrazujeme vybrané služby v okolí

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.

© 1996 - 2021 Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.

Design Zbyšek Podhrázský. Web by Kentico CMS.